Úvod |  Přihlásit » | Velkoobchod B2B »
Akce pohony Nice
Kategorie


Informace
Více informací
Aktuality
Proč právě AZ Pohony?
Proč použít fotobuňky?
Nové zboží  [více]
RT3 - vysílač TX3 a přijímač RC1
RT3 - vysílač TX3 a přijímač RC1
3.047 Kč bez DPH
3.687 Kč s DPH

 1.642 Kč bez DPH
1.987 Kč s DPH
Ušetříte: 46%

Pohony křídlových bran – jaké si vybrat

Máte při vjezdu na svůj dvůr křídlovou bránu nebo teprve uvažujete o koupi a hledáte k ní vhodný pohon? Tento typ bran se s oblibou využívá nejen u rodinných domů, ale také v kombinaci s firemními budovami nebo s veřejnými prostory. Křídlové vjezdové brány tvoří jedno nebo dvě křídla, standardně se otevírají směrem dovnitř na pozemek. Uchycení se provádí pomocí otočných pantů a brány jsou běžně dřevěné konstrukce v kombinaci s kvalitním a odolným kovem.Určitě doporučujeme si k této bráně pořídit speciální pohon, který ji pohodlně za vás otevře, aniž byste při vjezdu či výjezdu museli vystupovat z auta. Na vlastní kůži se tak přesvědčíte, jak je toto řešení komfortní, a to nejen za špatného počasí.

Typy pohonů pro křídlové brány

Současné pohony křídlových bran rozdělujeme do dvou základních typů. Mohou být nadzemní nebo podzemní. Oba typy samozřejmě přinášejí nějaké výhody. Podzemní neruší vzhled brány, ale je nutné je instalovat do země, takže jejich montáž má samozřejmě větší nároky. Druhým typem jsou nadzemní pohony řešené lineárně nebo pákově. Ty pákové nacházejí uplatnění u bran se silnými zděnými pilíři. Tam, kde je to jinak možné, se standardně využívají pohony lineární.


Bohatý sortiment pro vás

Na stránkách našeho internetového obchodu můžete vybírat z celé řady pohonů pro křídlové brány. Ty si můžete zvolit nejen podle šířky vašich vrat, ale i dle mnoha dalších parametrů. K pohonům přinášíme také veškeré nezbytné příslušenství, se kterým vše sami snadno namontujete. Ve spolupráci s montážními firmami však nabízíme komplexní řešení, takže pokud nechcete vy sami nic řešit, stačí, když si u nás objednáte konkrétní produkt a domluvíte se na montáži. Rádi vše zařídíme za vás.


K čemu slouží fotobuňky?

Fotobuňky slouží u automatizační techniky jako bezpečnostní prvek. Většinou se skládají z přijímače (RX) a vysílače (TX).

Pracují na principu vysílaní modulovaného infračerveného paprsku, který vysílá vysílač a přijímač tento paprsek přijímá, jakmile něco paprsek přeruší, např. vozidlo nebo osoba, přijímač zaznamená změnu a okamžitě ji vysílá řídící jednotce, která podle aktuální situace zareaguje.

Zpravidla jsou fotobuňky nastaveny tak, aby reagovali pouze při zavírání brány. Výhoda fotobuněk Mhouse je v revolučním systému digitální sběrnice ECSbus, pomocí které se po dvou vodičích přenáší nejen napájecí napětí, ale i informace o stavu fotobuněk (diagnostika).

Pomocí diagnostiky je možné rychle zjistit, co se děje (problém v RX, TX, slabý infračervený signál...).


Praktický příklad využití fotobuněk

Brána je otevřená a v průjezdu zastavíte autem, někdo omylem stiskne tlačítko na ovladači a brána (bez fotobuněk) by se začala zavírat a tím by došlo k poškození vozidla. Při použití fotobuněk nemůže předchozí situace nastat, protože řídící jednotka před každým zavíráním zkontroluje stav fotobuněk a teprve potom zahájí zavírání. Stav fotobuněk kontroluje po celou dobu zavírání, pokud tedy přerušíte fotobuňky kdykoliv během zavírání, řídící jednotka vyhodnotí přerušení jako překážku a okamžitě začne bránu otevírat (reverzuje), čímž předejde případným škodám na Vašem majetku.

zpět
Vyhledávání
 
Měna
Kontakty
Kontaktní informace:

Prodejna:
po-pá, 8.00 - 16.30h

AZPOHONY s.r.o.
Hrušovanská 24
66701, Vojkovice u Brna
Česká Republika

Infolinka:
po-pá, 8.00 - 16.30h

tel. 530 506 994

podpora@azpohony.cz

Živý chat s operátorem

Poptávky, rychlý kontaktní formulář, technická podpora, reklamace, fakturace

Další kontaktní informace...
Akce

Slevy  [více]
SL10 S - sada pohonu pro posuvnou bránu do 550 kg
SL10 S - sada pohonu pro posuvnou bránu do 550 kg
15.692 Kč bez DPH
18.987 Kč s DPH

 8.687 Kč bez DPH
10.511 Kč s DPH
Ušetříte: 45%
Výrobci
 | Úvod |